امروز شنبه 26 مرداد 1398

ساختمان پزشکان

  دابی افقی بالای خبر سرعت
  زمان انتشار: جمعه 12 بهمن 1397

  یک روز با تنها تالاب شهرستان رستم تصاویر رادیو ممسنی

  یک روز با تنها تالاب شهرستان رستم+تصاویر / رادیو‌ ممسنی

  “خبر نورآباد”  سرویس اجتماعی:سمن حامیان طبیعت زاگرس ممسنی همایش یک روز با تالاب را در تالاب سراب سیاه برگزار کرد.  

  برنامه با حضور تعداد قابل توجهی از اعضای سمن بصورت اردوی  تفریحی- زیست محیطی از صبح تا عصر روز جمعه ۱۲بهمن۹۷ در کنار این تالاب که تنها  تالاب شهرستان رستم می باشد برگزار گردید.
   
  در این همایش که به مناسبت ۱۳ بهمن (۲ فوریه) روز جهانی تالاب ها برنامه ریزی گردیده بود، حامیان طبیعت ابتدا از تالاب و چشمه سارها و چشم اندازهای زیبای این پهنه ی آبی بازدید کردند.

  در ادامه و بعد از صرف ناهار در زیرسایه ی درختان سرسبز و برافراشته  کُنار روستای زیبای خنیمه علیا،  دبیر سمن مطالبی را در خصوص اهمیت تالاب ها و لزوم توجه جدی مردم و مسئولان به آنها بعنوان یک زیست بوم با ارزش بیان کرد و سپس آقای مازیار محمودی کارشناس ارشد محیط زیست و عضو هِیات موسس سمن در مورد پرنده نگری؛ اصول اولیه  و روش های انجام آن، بعنوان یکی از شاخه های طبیعت گردی و نقش آن در کمک به گسترش فرهنگ حفاظت از محیط زیست   بخصوص محیط زیست تالاب ها مطالب مبسوط و مفیدی ایراد نمودند.

  در پایان برنامه، شرکت کنندگان با انجام بازی های مفرح بومی-محلی جشن روز جهانی تالاب ها را بخوبی به پایان رساندند.  

  امید آنکه با کمک همه ی متولیان و بویژه اهالی بزرگوار دو روستای سراب سیاه و خنیمه علیا با توجه به ارزش اکولوژیک این تالاب به عنوان یک زیست بوم منحصربفرد و همچنین اهمیت آن در تامین معیشت بخش زیادی از مردم و کشاورزان مناطق اطراف، شاهد  ثبت این تالاب در بین تالاب های استان فارس باشیم.

  شورای برنامه ریزی سمن حامیان طبیعت زاگرس ممسنی ضمن قدردانی از همه شرکت کنندگان در این برنامه و همچنین دهیاران و مردم خوب و‌ صمیمی دو روستای خنیمه علیا و سراب سیاه، آرزو می کند همه مردم در نقش حامی واقعی و جدی طبیعت، دلسوز و قدردان منابع ملی‌ و محیط زیست خود باشند. شایان ذکر است این تالاب تا کنون به ثبت نرسیده است و جا دارد مسئولان شهرستان رستم با رایزنی های مستمر و با همکاری سمن های فعال در این حوزه، در خصوص ثبت این منطقه مهم اقداماتی را اتخاذ کنند. برای مشاهده تصاویر در سایز بزرگ روی آن کلیک کنید.

  .

  منبع خبر: خبرنورآباد

  برچسب ها :
  دابی عمودی
  کوله پشتی بنر ذیسگن بیوتی رایگان تور 120 در 600 جدید
  نیازمندی ها
  ثبت آرایشگاه و مراکز زیبایی