امروز پنج شنبه 30 خرداد 1398

ساختمان پزشکان

  دابی افقی بالای خبر سرعت
  زمان انتشار: جمعه 12 خرداد 1396

  یادداشت چرا آمریکا روی اصلاح طلبان حساب ویژه باز نمی کند

  به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، احمد خورشیدی‌آزاد محقق و پژوهشگر امور سیاسی و اقتصادی طی یادداشتی این گونه آورده است: سوال اساسی این است که می‌دانیم آمریکا خواهان پیروزی اصلاح طلبان است و پیروزی اینان را به نفع خود می‌داند اما چرا حمایت اصلی و تمام کننده را از این گروه به عمل نمی‌آورد؟.

  به این معنا که اگر آمریکا بخواهد می‌تواند به دولت اصلاح‌طلبان کمک اقتصادی بکند تا مشکل معیشت و اقتصاد کشور را حل کرده و برای همیشه کشور را در دست دوستانش قرار دهد و از شر انقلابی‌ها راحت شود؟ چرا چنین کاری را انجام نمی‌دهد؟ چون پرواضح است اگر آقایان با کمک آمریکا چنین کاری را عملیاتی کنند دیگر مردم برای همیشه طرفدار اینها باقی خواهند ماند و ایران در سلطه خودش قرار خواهد گرفت.

  ❎جواب و بررسی:

  1- اولا آمریکا به توانمندی اینگونه شخصیت‌ها و گروه‌ها برای براندازی حکومت ایران  اعتماد ندارد به این معنا که اینها بتوانند کار نظام را یکسره کنند.

  2- مشکل مهمتر آمریکا این است که به دی‌.ان‌.ای ایرانی بی‌اعتماد است همانگونه که کارتر و کلینتون و بوش و  اوباما و ترامپ و برژینسکی و انواع  و اقسام شخصیت‌ها و اندیشکده‌های آمریکایی به صراحت این را  اعلام کرده‌اند.

  3- در دکترین آمریکا، ایران تهدید اول است و بهبودی اقتصادی‌اش مورد قبول آنها نبوده بلکه تهدید جدی است و می‌ترسد اگر اقتصاد ایران  درست بشود ایران بازار 350 میلیون نفری منطقه را از دست او  به در آورد.

  4- دلیل چهارم این است که آمریکا خوف دارد اگر ثروتی  به ایران تزریق شود در اموری که به زیان او است هزینه شود مانند مقاومت در عراق و سوریه و یمن و......

  5- آمریکا در مورد ایران فقط به مدلی مثل شاه اما به شدت بی‌رحم و قاتل و بی‌عاطفه  اعتقاد دارد که مردم در نظام او هیچ جایگاهی نداشته باشند اما چون مردم ایران بعد از انقلاب روشنفکرتر شده و از حقوق خود نمی‌گذرند گزینه‌هایی که ترسو بوده و جرأت کشت و کشتار ندارند به درد اجرای هدف آمریکا نمی‌خورند آمریکایی ها در ایران دنبال عنصری بی‌باک و دیوانه و مطیع محض و سینه چاک و خیلی کاری‌تر از شاه هستند کسی که بتواند نطفه ایرانی‌ها را بکند و رعب و وحشت را حاکم بکند و در یک روز چند هزار آدم بکشد و ککش هم نگزد به همین دلیل اصلاحاتی‌ها و کارگزارانی‌ها به درد طرح آمریکا برای سرنگونی نظام ایران نمی‌خورند.

  6- و نکته مهمتر این است که آمریکا خوف دارد اگر نظام ایران فرو بریزد دیگر هیچگاه دستش به آن نرسد مانند عراق و لیبی که می‌بینیم چگونه از دست او برای همیشه خارج شده‌اند و از سود حداقلی خود در این کشورها نیز محروم شده است  و هر کاری می‌کند نمی‌تواند به این کشورها برگردد به خصوص اینکه ایرانی‌ها روحیه سلحشوری بالایی دارند و در مواقع خطر پشت نظام‌شان می‌ایستند مانند جنگ 8 ساله. 

  ** این یک مطلب تحقیقی و علمی است که در فرآیند کارشناسی و بررسی چندین کودتا و بحران و اغتشاش در ایران به دست آمده است پس  شما هم به آمریکا حق می‌دهید که روی این گروه‌ها و شخصیت‌ها حساب نکند و گرنه  برای آمریکا کاری نداشت با کمک به این‌ها برای حل مشکل معیشت و اقتصاد، این جریان طرفدار خود را برای همیشه محبوب ملت ایران کرده و از شر انقلاب و انقلابی‌ها خلاص گردد لطفا شما هم به این مهم فکر کنید این یک مطلب جدی است.

  انتهای پیام/ی

  منبع: فارس نیوز
  برچسب ها :
  دابی عمودی
  کوله پشتی بنر ذیسگن بیوتی رایگان تور 120 در 600 جدید
  نیازمندی ها
  ثبت آرایشگاه و مراکز زیبایی