امروز پنج شنبه 30 خرداد 1398

ساختمان پزشکان

  دابی افقی بالای خبر سرعت
  زمان انتشار: پنج شنبه 11 خرداد 1396

  یادداشت علی مراد کاظم پور فراموشی هاکی در مهد هاکی آقای شفیع تا چه اندازه خبر از وضعیت هاکی گچساران دارید

  به گزارش خبرگزاری فارس از گچساران، علی‌مراد کاظم‌پور طی یادداشتی در خصوص وضعیت رشته ورزشی هاکی در گچساران این گونه نوشته که با نگاهی به تاریخچه ورزش شهرستان گچساران آن رشته ورزشی که بیش از هر رشته دیگر برای خود روزگار درخشانی داشته هاکی بوده است.

  نه تنها گچسارانی‌ها بلکه در کشور وقتی صحبت از هاکی می‌شود یادی از پدر هاکی ایران می‌کنند، عمو نوراله گرانی‌پور پدر هاکی ایران که تا آخرین روزهای عمر خود و در اوج پیری هیچ‌گاه نگذاشت این رشته در این شهر به فراموشی سپرده شود.

  گچسارانی‌ها به خوبی یاد دارند حتی عصای آن پیرمرد که دلی جوان داشت همان چوب هاکی بود، از تاریخچه این رشته که بگذریم که چه بودیم و چه کرده‌ایم مهم این است که امروز در کجا قرار گرفته‌ایم.

  به جرات باید بپذیریم امروز در هیچ نقطه‌ مثبتی قرار نگرفته‌ایم و رشته‌ای که بیشترین قهرمانی را برای شهرش داشته است امروز دیگر هیچ خبری از آن نیست.

  رشته ورزشی که روزی تیتر اول رسانه‌های کشور بود امروز در سکوت خبری به سر می‌برد و این جای تاسف دارد، باید بپذیریم که کاری زیربنایی برای هاکی انجام نداده‌ایم و تنها تکیه ما به نفت و تیم‌داری صنعت نفت بوده است و اگر نفت نیز کنار کشید این رشته رو به تعطیلی می‌رود.

  آیا، اگر این رشته ورزشی اگر در شهر و دیاری دیگری بود این گونه به کما می‌رفت؟ ورزش هاکی در شهری که خود مهد هاکی ایران بوده به فراموشی سپرده شده است.

  به راحتی از گذشته عبور می‌کنیم چرا که شاید فقط به همین بسنده کرده‌ایم که نامی از قدیم بماند و در هنگام تجلیل‌ها یادی شود به راحتی فراموش کرده‌ایم روزگاری از سرمربی گفته تا بازیکنان تیم ملی هاکی ایران از فرزندان همین شهر بوده‌اند و استخوان‌بندی تیم ملی را گچسارانی‌ها تشکیل می‌دادند و جالبتر اینجاست این ورزش در گچساران به جز آقایان، خانم‌های صاحب نامی را داشته است.

  سوالی که امروز از مسؤولان و رئیس فدراسیون مطرح می‌شود، این است آیا از حال و روز هاکی گچساران خبر دارید و در پایان به آنهایی که می‌توانند، پیشنهاد می‌شود اگر هر شهری به جز ما صاحب این همه مقام کشوری بود امروز مدرسه هاکی را در مدارسش راه‌اندازی کرده بود.

  انتهای پیام/ک

  منبع: فارس نیوز
  برچسب ها :
  دابی عمودی
  کوله پشتی بنر ذیسگن بیوتی رایگان تور 120 در 600 جدید
  نیازمندی ها
  ثبت آرایشگاه و مراکز زیبایی