امروز یکشنبه 27 مرداد 1398

ساختمان پزشکان

  دابی افقی بالای خبر سرعت
  زمان انتشار: شنبه 1 مهر 1396

  چین صادرات نفتی و واردات منسوجات از کره شمالی را تحریم کرد

  به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس،‌ چین در راستای اجرای قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل پس از آخرین آزمایش اتمی پیونگ‌یانگ اعلام کرد که قصد دارد صادرات برخی از فرآورده‌های نفتی را به کره شمالی ممنوع و همچنین واردات پارچه از این کشور را متوقف کند.

  براساس گزارش «گاردین»، این اعلام از سوی پکن در پایان هفته و پس از افزایش تنش‌ها میان آمریکا و کره شمالی مطرح شد.

  وزارت صنایع و معادن چین در بیانیه‌ای اظهار داشت: به دنبال تحریم‌های سازمان ملل از 1 اکتبر صادرات محصولات نفتی، میعانات گازی و گاز مایع طبیعی به کره شمالی فورا محدود و متوقف خواهد شد.

  این بیانیه افزود: همچنین واردات پارچه از کره شمالی ممنوع خواهد شد اما قراردادهای امضا شده پیش از 11 سپتامبر اجرایی می‌شود.

  براساس این گزارش، این اقدامات به دنبال اتخاذ توافقنامه شورای امنیت سازمان ملل در خصوص تحریم‌ کره شمالی پس از انجام ششمین آزمایش اتمی در سوم سپتامبر، انجام شد.

  دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد: تحریم‌های جدیدی نسبت به شرکت‌ها و موسساتی که در کره شمالی سرمایه‌گذاری کرده و به آن کمک تجاری می‌کنند اعمال خواهد شد.

  وزیر خزانه‌داری آمریکا نیز در این‌باره گفت: بانک‌هایی‌ که در کره شمالی فعالیت دارند حق فعالیت در آمریکا را نخواهند داشت.

  انتهای پیام/م

  عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی فارس

  منبع: فارس نیوز
  برچسب ها :
  دابی عمودی
  کوله پشتی بنر ذیسگن بیوتی رایگان تور 120 در 600 جدید
  نیازمندی ها
  ثبت آرایشگاه و مراکز زیبایی