امروز شنبه 29 تير 1398

ساختمان پزشکان

  دابی افقی بالای خبر سرعت
  زمان انتشار: جمعه 14 دي 1397

  پتو پیچ شدن دانش آموزان یک مدرسه در ممسنی اقدام دانش آموزان را موفقیت مدرسه میدانیم عنوان

  پتو پیچ شدن دانش آموزان یک مدرسه در ممسنی/اقدام دانش آموزان را موفقیت مدرسه میدانیم / + عنوان


  خبر نورآباد“-
  سرویس
  اجتماعی:
  بر اساس گزارش های دریافتی، دانش آموزان یکی از کلاسهای یکی از مدارس غیر دولتی در مرکز شهر نورآباد مدتی را در کانکس گذرانده اند.

  بر اساس این گزارش: این مدرسه که بیش از ظرفیت فیزیکی کلاس های موجود مدرسه اقدام به ایجاد رشته تحصیلی و ثبت نام دانش آموزان کرده است برای تامین مکان تدریس، اقدام به ایجاد کلاس درس در فضای کانکس نموده و دانش آموزان یکی از کلاسها در کانکس مشغول تحصیل بوده اند.

  این موضوع مورد توجه و اعتراض اولیای دانش آموزان قرار گرفته و با مسئولین آموزش و پرورش موضوع مطرح شد که به گفته یک منبع آگاه،با پیگیری کارگروه برنامه ریزی و نظارت بر مدارس و مراکز اموزشی غیردولتی و همکاری موسس و مدیر مدرسه غیردولتی اقدامات تغییر و تامین مکان مناسب جهت رفاه دانش آموزان شروع گردیده است.

   همچنین مطرح گردیده برخی دانش آموزان این کلاس، به نشانه اعتراض به سردی هوا و نامناسب بودن محل تحصیل خود با پتو به کلاس مراجعه کرده و خود را پتو پیچ کرده اند تا به این روش اعتراض خود را به گوش موسس،مدیر مدرسه و مسئولین مربوط برسانند.

  در واقع این اقدام دانش آموزان که نشان از روحیه مطالبه گری آنها میباشد قابل تقدیر بوده و میتواند از رخ دادن چنین اتفاقاتی چه در مدرسه مذکور و چه در دیگر مدارس شهرستان جلوگیری کند و جا دارد مسئولان اموزش و پرورش و مدرسه مورد نظر این اقدام را به فال نیک گرفته و خوشحال باشند که چنین روحیه ای در بین دانش آموزان ایجاد شده است.

  بر اساس گفته های یک منبع در مدرسه که توسط یکی از اعضای کارگروه نظارت نیز مطرح گردید: این مدرسه یکی از مدارس موفق غیر دولتی  ممسنی میباشد و به همین دلیل بسیاری از اولیا برای ثبت نام فرزندان خود اصرار بر حضور فرزندانشان در این مدرسه داشتند اما از قرار معلوم دانش آموزان جدید در کلاس و کسانی که زودتر ثبت نام کرده بودند در کانکس مستقر شده بودند.

  بدون شک موفقیت و تلاشهای این  مدرسه نادیده گرفته نخواهد شد اما مسئولان این مدرسه نیز باید متوجه حساسیت سلامت دانش آموزان باشند تا به هر دلیل شاهد رخ دادن اتفاقی ناگوار نباشیم.

  همچنین یکی از مسئولان این مدرسه در پیامی به خبرنگار ما عنوان کرد: کانکس مد نظر دارای سیستم گرمایشی و سرمایشی بوده و اداره نوسازی و اداره نوراباد هم این فضا را تایید کرده است. وی عنوان کرد: این دانش آموزان فقط چند روزی را در کانکس گذرانده اند. این مسئول اظهار داشت: تامین کانکس دلیل مشخصی داشت که اولیای دانش آموزان نیز در جریان آن قرار گرفتند و کانکس مورد نظر دارای استاندارد های لازم میاشد. وی ادامه داد: بسیاری از دانش آموزان خود خواستار حضور در این کلاس هستند و متاسفانه حضور دانش آموزان با پتو در کلاس فقط یک روز رخ داد در حالی که بسیاری از دانش آموزان به نبود مشکل اساسی اظهار کرده و حتی در حضور بازرس خواستار حضور در این کانکس شدند. به گزارش خبر نورآباد: با توجه به موارد ذکر شده، موفقیت این مدرسه موجب توجه اولیا به ثبت نام فرزندانشان در این مدرسه شده است و بدون شک باید پذیرفت که رفع مشکلات زمانبر بوده و نکات مثبت و منفی یک مدرسه را باید با هم مقایسه کرد تا بتوان در خصوص عملکرد آن قضاوت صحیحی داشته باشیم. با بررسی های خبرنگار ما: این مدرسه در چند سال اخیر یکی از موفق ترین مدارس در حوزه فعالیت های فرهنگی و جذب دبیران موفق شهرستان میباشد و تاکنون بار ها در راستای کمک به نیازمندان و گسترش فرهنگ نوع دوستی اقدام به برگزاری برنامه های متنوع کرده است. این منبع آگاه در مدرسه مورد نظر ضمن محترم شمردن اعتراض دانش آموزان بیان کرد: از اینکه توانسته ایم فضایی را ایجاد کنیم که دانش آموزان مدرسه در امنیت کامل بتوانند نظرات و مطالبات خود را عنوان کنند خوشحالیم چرا که در چند سال اخیر با توضیع برگه نظرسنجی و توجه به مطالبات دانش آموزان این حس را ایجاد کرده بودیم تا دانش آموزان بتوانند در راستای مطالبه گری نقد های خود را بیان کنند. وی در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر برخورد احتمالی با دانش آموزان معترض خاطرنشان کرد: نه تنها از این اقدان ناراحت نیستیم بلکه این اقدام را یک موفقیت در راستای مسیر درست اموزش و پرورش مبنی بر شخصیت سازی افراد میدانیم و بدون شک هیچ برخوردی صورت نخواهد گرفت و دانش آموزان در امنیت کامل مانند فرزندان ما میتوانند به تحصیل خود ادامه دهند. جدا اتفاق رخ داده بدون شک ایجاد چنین فضایی در مدارس میتوان به افزایش روحیه مطالبه گری دانش آموزان کمک کند.

  منبع: خبرنورآباد

  برچسب ها :
  دابی عمودی
  کوله پشتی بنر ذیسگن بیوتی رایگان تور 120 در 600 جدید
  نیازمندی ها
  ثبت آرایشگاه و مراکز زیبایی