امروز جمعه 28 تير 1398

ساختمان پزشکان

  دابی افقی بالای خبر سرعت
  زمان انتشار: دوشنبه 19 فروردين 1398

  نامه سرگشاده یکی از اهالی روستای تنگ خاص به فرماندار ممسنی رادیو ممسنی

  نامه سرگشاده یکی از اهالی روستای تنگ خاص به فرماندار ممسنی / رادیو‌ ممسنی

  بسمه تعالی

  برادر ارجمند جناب آقای دکتر داود ایوبی
  فرماندار محترم شهرستان ممسنی

  سلام علیکم

  احتراما؛ ضمن آرزوی سلامتی و توفیق روز افزون برای جنابعالی در خدمت به مردم، برحسب تکلیف به عنوان یک شهروند روستایی بر خود لازم می دانم یکی از خواسته ها و مطالبات به حق مردم شریف تنگ خاص(بخش مرکزی؛ دهستان جاوید ماهوری) را خدمت شما مطرح نمایم:

  جناب دکتر ایوبی، قریب یکسال از انتصاب حضرتعالی بعنوان فرماندار دولت تدبیر و امید در شهرستان ممسنی میگذرد. با انتصاب جنابعالی به عنوان فرماندار، بارقه های امید جهت توجه ویژه به روستاهای محروم شهرستان از جمله تنگ خاص؛ در دلها زنده شد.

  جناب آقای فرماندار، اینک که به حق بر این مسند قرار گرفته اید این انتظار وجود دارد که منابع و اعتبارات عمرانی شهرستان را با رعایت عدالت و بدون هرگونه تبعیض به همه روستاها تخصیص دهید.

  جناب آقای فرماندار؛ همانگونه که مستحضرید منبع اصلی درآمد مردم زحمت کشِ تنگ خاص، برپایه باغداری(تاکستان) و کشاورزی استوار است.
  خدمت حضرتعالی معروض میدارد؛ تنها راه ارتباطی بین باغات و مزارع در محور باغستان(تاکستان) کوه خِرِشک به گلیله جاوید؛ مسیرِ گَردنه پَسکَل به سیاهرو می باشد که به علت بارش باران بیش از شش ماه است مسدود میباشد و این موضوع مشکلات عدیده ای را برای اهالی شریف آن دیار بوجود آورده است و باغداران و کشاورزان آن منطقه حال و روز خوبی ندارند.

  من یک روستایی هستم با زبان روستا با شما سخن می گویم انتظار دارم نماینده عالی دولت طبق وفاقی که با مردم بسته صدای محروم سرای تنگ خاص را هم بشنود که قطع به یقین چنین خواهد بود.البته بنده از شرح وظایف فرماندار اطلاع کافی دارم و میدانم این موضوعات باید توسط عوامل اجرایی مرتفع شوند اما وقتی قطع امید از جانب عوامل بخصوص بخشداری مرکزی کردم مبادرت به نگارش این دردنامه نمودم واینک بعد از این مقدمه کوتاه به اصل موضوع می پردازم:

  جناب آقای فرماندار؛ مردم این دیار پیرو قولی که در سال گذشته در جلسه با معتمدین آن منطقه دادید، همچنان منتظر تشریف فرمایی شما به آن دیار هستند که متاسفانه تاکنون چنین نشده و ناچارم درد ملموس روستایم را در قالب یک دردنامه به محضرتان تقدیم نمایم و امید دارم همچنانکه تاکنون مشکلات دیگر روستاهای شهرستان را در حد توان مرتفع نموده اید، مشکلات روستای ما را هم اهتمام داشته باشد.

   خدمت جنابتان عارضم، مشکل اهالی شریف تنگ خاص جاده ارتباطی به طول ۷ کیلومتر بین باغات و مزارع است که متاسفانه علیرغم پیگیری ها مکرر صورت گرفته از اداره راه و بخشداری مرکزی تاکنون جز بی مهری و کم لطفی که بسی مایه تاسف است؛ هیچ نتیجه ای در بر نداشته و هیچ اقدامی انجام نشده وحتی ریالی برای این جاده هزینه نشده است. بارها از بخشدار محترم مرکزی جناب آقای یوسف حیدری و ریاست محترم اداره راه جناب آقای مهندس برامکی پیگیری نمودیم که تاکنون جواب قانع کننده ای دریافت نکرده ایم. البته بخشدار محترم مرکزی بارها قول بازگشایی جاده مذکور را داده اند که باز وعده ای بیش نبوده است.

  جناب دکتر ایوبی؛ آیا زمان آن نرسیده که به داد این مردم مظلوم برسید و چاره اندیشی صورت گیرد؟
   فرماندار عزیز؛ وضعیت موجود، شایسته مردم شریف تنگ خاص نیست.
  فرماندار عزیز؛ روستای ما را با روستاهای اطرافمان مقایسه کنید! روستای ما را با روستای زادگاهتان “میشان” مقایسه نمایید! لطفا تنگ خاص را با “تنگ بوان” مقایسه کنید! ما می خواهیم بدانیم که فرق روستای ما با روستای زادگاه نماینده محترم و روستای زادگاه فرماندار محترم چیست؟!!!
  شایسته است بدانید اهالی شریف تنگ خاص؛ باغداران و کشاورزان آن منطقه؛ بیش از شش ماه هست معطل “بازگشایی” یک جاده ۷ کیلومتری مانده اند؛ آیا این واقعا انصاف هست!؟

  فرماندار عزیز؛ میگویند بخشداری مرکزی و اداره راه بودجه کافی ندارند، اما ما نمیتوانیم به باران بگوییم بودجه نداریم لطفا نبار!

  مسئولین عزیزی که خود را خدمتگزار مردم می دانید. ما هم جزء همین مردم هستیم، تا کی باید برویم التماس مسئولین کنیم تا شاید آنها دلشان به رحم بیاید و قولی به ما بدهند.
  جناب آقای ایوبی، فرماندار گرانقدر و مسئولین بزرگوار؛ به احترام شهدای عزیز این منطقه به مطالبه به حق مردم مظلوم تنگ خاص پاسخ دهید.

  یداله صادقی
  از اهالی تنگ خاص جاوید

  —————–
  حق پاسخگویی برای افراد و نهادهای نامبرده در این متن محفوظ می باشد

  منبع خبر: دیارممسنی

  برچسب ها :
  دابی عمودی
  کوله پشتی بنر ذیسگن بیوتی رایگان تور 120 در 600 جدید
  نیازمندی ها
  ثبت آرایشگاه و مراکز زیبایی