امروز شنبه 29 تير 1398

ساختمان پزشکان

  دابی افقی بالای خبر سرعت
  زمان انتشار: جمعه 21 دي 1397

  مداحان نمک به زخم خانواده های داغ دیده نپاشند رادیو ممسنی

  مداحان نمک به زخم خانواده های داغ دیده نپاشند / رادیو‌ ممسنی

  خبر نورآباد“-
  سرویس
  اجتماعی:
  مهندس فرامرزی معاونت سیاسی فرمانداری ممسنی در جلسه تجلیل از هیئات مذهبی اظهار داشت : وقتی خانواده ای مصیبت زده هستند علیرغم اینکه همه مردم جهت تسلی و تسکین داغ دیدگان می آیند بعضی از مداحان به جای تسکین دادن ، نمک به زخم داغ دیدگان میپاشند.

  فرامرزی افزود :  بیماریهای روحی روانی  و حتی سرطانها بی تاثیر از غم و غصه در زندگی انسان نیست و وقتی خانواده ای مصیبت زده باشد هر چند هم که از مداح بخواهند که مصیبت سنگین بخواند، مداح نباید آنقدر چاشنی مصیبت خوانی را زیاد کند که تا مدتها اثر منفی بر روحیه خانواده داشته باشد و انتظار هست که رعایت حال مصیبت دیدگان در این مجالس بشود و باید این رسومات اشتباه برداشته شود.

  فرامرزی افزود : امسال با توجه به مقارن شدن ایام دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی  با دهه فاطمیه میطلبد که با یک برنامه ریزی و هماهنگی حساب شده بین ادارات و سازمانهای مربوطه در نصب و جمع آوری پرچم های مشکی و جشن انقلاب دقت نظر داشته باشند که تداخلی در نصب و برگزاری دو مراسم به وجود نیاید.

  در ادامه : حاج اصغر موسوی از فعالان فرهنگی شهرستان ضمن تایید سخنان فرامرزی افزود : سعی کنیم به جای مصیبت های سنگین ، خانواده های داغدیده را تسلی بدهیم و این بدعتها برداشته شود

  حاج اسماعیل بیرونی مسول بسیج مداحان سپاه ممسنی در واکنش به این سخنان گفت : مداحانی که بیرون از شهرستان دعوت میشوند هزینه های بسیاری در مقابل هزینه ای که ما در مراسمات میگیریم هست و توقع هست مسولان به جای انتقاد قدردان مداحان خوب شهرستان هم باشند.

  ایشان افزودند: هیچ کدام از مداحان ممسنی برای مجالس اهلبیت ع هزینه ای دریافت نمیکنند و بحث مجالس ختم از مجالس اهل بیت ع جدا میباشد.

   سرهنگ قسام فرماندهی منطقه انتظامی ممسنی با اشاره به زحمات مسولین هیئات عزاداری اظهار داشت : امسال مراسمات عزاداری بدون هیچ مورد خاصی برگزار گردید که جا دارد از تلاش دستگاههای امنیتی ، انتظامی و هیئات مردمی تقدیر و تشکر نمائیم و به عنوان عضوی از این شهرستان آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

  در پایان جلسه به تعداد ۱۵ نفر از مسولین هیئات عزاداریِ دارای مجوز رسمی به قید قرعه ۱۵ سفر کربلا اهدا شد. منبع: صدای لر

  .

  منبع خبر: خبرنورآباد

  برچسب ها :
  دابی عمودی
  کوله پشتی بنر ذیسگن بیوتی رایگان تور 120 در 600 جدید
  نیازمندی ها
  ثبت آرایشگاه و مراکز زیبایی