امروز پنج شنبه 30 خرداد 1398

ساختمان پزشکان

  دابی افقی بالای خبر سرعت
  زمان انتشار: شنبه 1 مهر 1396

  لاوروف: مسکو مخالف تجزیه سوریه است

  به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه تأکید کرده است که مسکو مخالف تجزیه سوریه است.

  بنا بر گزارش خبرگزاری «تاس»، وزیر خارجه روسیه در کنفرانسی خبری در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل گفته است: «قبل از هر چیز، مبارزه علیه تروریسم باید به اتمام برسد اما آغاز تفکر درباره چگونگی احیای سوریه‌ای واحد نیز ضروری است».

  وی افزود: «هیچ تقسیم و تجزیه‌ای نباید اجازه داده شود چرا که تبعات زنجیره‌وار این اقدام خاورمیانه را گرفتار خواهد کرد. این همان چیزی است که برخی به دنبال آن هستند و حفظ هرج و مرج مداوم در منطقه‌ برایشان سودمند است».

  لاوروف همچنین گفت: «مفهوم مناطق کاهش تنش در ابتدا به صورت موقت اعلام شد. حتی در چهارچوب دوره شش ماهه‌ای که قرار است این طرح اجرا شود نیز گفته شد که به موازات مناطق کاهش تنش، ما به دنبال ترغیب روند سازش ملی و ایجاد مکانیسمی هستیم که به آغاز گفت‌وگوهای ملی در این کشور کمک کرده و زمینه‌ای برای فرایند سیاسی در کنار آنچه در ژنو انجام می‌شود، ایجاد گردد».

  وی افزود: «این یک موفقیت بزرگ بود که فرایند آستانه به طور همزمان، هم نمایندگان دولت و هم نیروهای مسلح را پای میز مذاکره آورد . این یک گفت‌وگوی رو در رو میان آنهایی بود که تا اندکی قبل به صورت مسلحانه رو در روی یکدیگر بودند».

  انتهای پیام/.

  منبع: فارس نیوز
  برچسب ها :
  دابی عمودی
  کوله پشتی بنر ذیسگن بیوتی رایگان تور 120 در 600 جدید
  نیازمندی ها
  ثبت آرایشگاه و مراکز زیبایی