امروز شنبه 3 اسفند 1398

ساختمان پزشکان

  دابی افقی بالای خبر سرعت
  زمان انتشار: شنبه 1 مهر 1396

  صبح امروز به‌دست رئیس جمهور زنگ مهر در مدارس کشور طنین‌انداز شد

  به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش، «زنگ مهر» امروز در مدارس سراسر کشور به صدا در آمد و زنگ نمادین مهر نیز توسط رئیس‌جمهور در مدرسه دخترانه مدرس تهران نواخته شد.

  امسال حدود 13 میلیون دانش‌آموز در 106 هزار مدرسه، تحصیل می‌کنند.

  سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در این مراسم اظهار داشت: امیدوارم سال تحصیلی که امروز روز آغازین آن است، سالی سرشار از موفقیت و رستگاری برای دانش‌آموزان باشد.

  وی ادامه داد: امروز بیش از 13 میلیون دانش‌آموز دختر و پسر در بیش از 106 هزار مدرسه، سال تحصیلی خود را با سرافرازی آغاز می‌کنند.

  بطحایی اضافه کرد: مدرسه به عنوان کانون اصلی تعلیم و تربیت و مخاطب اصلی در برنامه‌های آموزش و پرورش، علی‌رغم تلاش‌ها، هنوز از جایگاه خود فاصله دارد و نهادها هنوز منتظر دستورات اداری مقامات بالاترند و برای ارتقای آن هنوز نتوانسته‌اند فعالیت کنند.

  وی با اشاره به تمرکز شدید ساختاری و اداری آموزش و پرورش، گفت: این تمرکز شدید هنوز سیطره خود را بر آموزش و پرورش حفظ کرده و بهره‌وری را کاهش داده است.

  وزیر آموزش و پرورش افزود: اولین بخش فعالیت ما ناظر بر اصلاح روش‌هاست و در گام نخست با استفاده از فناوری‌های جدید، آموزش‌های کاربردی ارائه خواهد شد.

  وی اضافه کرد: تحول در آموزش‌های مدرسه‌ای از دیگر ضرورت‌هایی است که آموزش و پرورش دولت دوازدهم باید پاسخ درخور داشته باشد.

  بطحایی گفت: در دولت یازدهم در 4 سال گذشته علی رغم همه محدودیت‌، تلاش فراوانی برای تقویت انگیزه معلمان و کارکنان آموزش و پرورش به‌کار بستیم و توفیقاتی نیز به دست آمد؛ جامعه فرهنگیان امیدوار است گام‌هایی برای حل دغدغه معیشت فرهنگیان بردارد.

  رئیس‌جمهور نیز در پرسش مهر امسال خود مطرح کرد: «باید افکار دیگران را تحمل کنیم و به فکر دیگران احترام بگذاریم.

  محیط مدرسه باید محیط اخلاق و ادب باشد. چگونه در محیط مدرسه تحمل افکار دیگران و اخلاق و ادب را تمرین کنیم و با چه سبکی می‌توانیم اخلاق بالاتر، ادب بالاتر و تحمل بالاتر داشته باشیم؟»

  به گزارش فارس، جشن شکوفه‌ها و غنچه‌ها ویژه دانش‌آموزان کلاس اولی و نوآموزان پیش‌دبستانی روز چهارشنبه 29 شهریور ماه در دبستان‌های کشور برگزار شد.

  انتهای پیام/

  منبع: فارس نیوز
  برچسب ها :
  دابی عمودی
  کوله پشتی بنر ذیسگن بیوتی رایگان تور 120 در 600 جدید
  نیازمندی ها
  ثبت آرایشگاه و مراکز زیبایی