امروز یکشنبه 27 مرداد 1398

ساختمان پزشکان

  دابی افقی بالای خبر سرعت
  زمان انتشار: پنج شنبه 11 خرداد 1396

  رئیس جهاد کشاورزی کهگیلویه مطرح کرد پیش بینی رشد 25 درصدی برداشت گندم در کهگیلویه فعال بودن 4 مرکز برای خرید گندم مازاد بر مصرف کشاورزان

  سیدعمران تقوی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کهگیلویه با اشاره به برداشت گندم از مزارع شهرستان اظهار داشت: کار برداشت در مناطق گرمسیری تا نیمه دوم تیرماه و در مناطق سردسیری تا 15 شهریورماه ادامه دارد.

  رئیس اداره جهاد کشاورزی کهگیلویه، متوسط برداشت گندم از مزارع دیم در شهرستان را پنج تن در هر هکتار دانست و گفت: این میزان در مزارع آبی چهار تن در هر هکتار است.

  تقوی به بارندگی‌ها و پراکنش مناسب باران در سال زراعی اشاره کرد و افزود: پیش‌بینی می‌شود امسال برداشت گندم 25 درصد افزایش داشته باشد.

  وی با بیان اینکه دو مرکز خرید در دهدشت، و دو مرکز در قلعه‌رئیسی و دیشموک کار خرید محصول مازاد بر مصرف کشاورزان را انجام می‌دهند، گفت: اداره غله دهدشت خرید گندم دروم و اتحادیه تعاون روستایی خرید تضمینی گندم معمولی را بر عهده دارند.

  تقوی خاطرنشان کرد: تاکنون افزون بر 7 هزار تن گندم مازاد بر مصرف کشاورزان خریداری شده که چهار هزار و 373 تن گندم دروم و دو هزار و 835 تن گندم معمولی بوده است.

  این مسؤول نرخ خرید گندم به ازای هر کیلو گندم دروم و معمولی را به ترتیب یک هزار و 330 هزار تومان و یک هزار و 300 تومان عنوان کرد.

  تقوی تصریح کرد: گندم‌های مازاد بر مصرف خریداری شده به سیلوهای یاسوج و گچساران بارگیری و حمل می‌شوند.

  انتهای پیام/ک

  منبع: فارس نیوز
  برچسب ها :
  دابی عمودی
  کوله پشتی بنر ذیسگن بیوتی رایگان تور 120 در 600 جدید
  نیازمندی ها
  ثبت آرایشگاه و مراکز زیبایی