امروز دوشنبه 5 فروردين 1398

ساختمان پزشکان

  دابی افقی بالای خبر سرعت
  زمان انتشار: دوشنبه 13 دي 1395

  رئیس اداره بهزیستی خرمشهر تاکید کرد لزوم جذب مشارکت های مردمی و ارگان ها برای رفع نیازهای سالمندان

  علی فرحانی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در خرمشهر با اشاره به برگزاری نشست شورای سالمندان با مسؤولان مربوطه اظهار کرد: در این نشست اعضایی از ادارات بهزیستی، ارشاد، شهرداری، بهداشت، ورزش، جهاد کشاورزی، آموزش‌و‌پرورش، تامین اجتماعی، کمیته امداد و صنعت‌و‌معدن حضور داشتند.

  وی در ادامه عنوان کرد: در این نشست عنوان شد که همه اعضای شورای سالمندان در سریع‌ترین زمان ممکن، عملکرد خود را به دبیرخانه اداره بهزیستی ارسال و نسبت به وظایف قانونی بر اساس برنامه سوم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی نسبت به سالمندان اقدام کنند.

  رئیس اداره بهزیستی خرمشهر گفت: ارائه آموزش‌های لازم در رابطه با بیماری‌های دوران سالمندی، ویزیت رایگان سالمندان، برگزاری دوره‌های آموزشی و تعلیمی و کمک برای تهیه دارو و درمان سالمندان از جمله وظایف شبکه بهداشت و درمان است که باید آن را انجام دهد‌.

  وی همچنین در رابطه با اقدامات شهرداری در قبال سالمندان عنوان کرد: شهرداری شهرستان نیز باید معابر شهری را برای تردد مناسب سالمندان، مناسب‌سازی فضای سبز مجتمع سالمندان صادقین و تامین هزینه‌های اعزام سالمندان به اردوهای زیارتی و سیاحتی را در دستور کار خود قرار دهد.

  فرحانی خاطرنشان کرد: اداره آموزش‌ و‌ پرورش نیز باید فرهنگ احترام و اکرام نسبت به سالمندان را به دانش‌آموزان تعلیم دهد و از تجارب آنها برای کتب درسی مدارس استفاده کند.

  رئیس اداره بهزیستی خرمشهر متذکر شد: سازمان صدا‌و‌سیما باید برای ایجاد فرهنگ نگرش مثبت جامعه نسبت به سالمندان در میان اقشار مختلف مردم گام بر دارد.

  وی با تاکید بر اینکه باید توصیه‌های تغذیه‌ای، ورزشی، روانی، بهداشتی سالمندان ترویج پیدا کند، گفت: باید برای جذب مشارکت و کمک‌های مردمی از افراد، ارگان‌ها و خیرین در جهت حل‌‌و‌رفع مشکل نیازهای سالمندان اقدامات لازم صورت بگیرد.

  انتهای پیام/72033/ح20

  منبع: فارس نیوز
  برچسب ها :
  دابی عمودی
  کوله پشتی بنر ذیسگن بیوتی رایگان تور 120 در 600 جدید
  نیازمندی ها
  ثبت آرایشگاه و مراکز زیبایی