امروز شنبه 26 مرداد 1398

ساختمان پزشکان

  دابی افقی بالای خبر سرعت
  زمان انتشار: یکشنبه 14 بهمن 1397

  خراسان رضوی رتبه اول جذب تسهیلات اشتغال روستایی را دارد

  مدیرکل امور روستایی استانداری خراسان رضوی گفت: امسال سهم تسهیلات اشتغال روستایی و عشایر از صندوق توسعه ملی یک و نیم میلیارد دلار بود که خراسان رضوی در جذب این تسهیلات رتبه اول کشور را به خود اختصاص داد.

  محمدعلی همدمی نژاد روز شنبه در همایش اعضای شوراهای اسلامی و دهیاران بخش مرکزی نیشابور افزود: تاکنون سهم استان خراسان رضوی از کل این تسهیلات معادل ۹ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال بوده است.
  وی اظهار کرد: از این مبلغ چهار هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال در قالب سامانه کارا با سود چهار درصد برای روستاهای مرزی و ۶درصد برای سایر مناطق به بانک های عامل معرفی شده که از این مقدار ۳ هزار و ۱۸۰ میلیارد ریال به روستائیان پرداخت شده است.
  وی گفت: تاکنون در شهرستان نیشابور ۱۸۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری جذب شده که رقم خوبی است اما با توجه به ظرفیتهای این شهرستان باید تلاش بیشتری در این حوزه انجام شود.
  همدمی نژاد افزود: برای ارائه بقیه طرح ها منتظر اعلام مرحله چهارم توسط بانک ها هستیم.
  *دهیاران باید برای سرمایه گذاران فرش قرمز پهن کنند
  وی اظهار داشت: بزرگترین مشکل دهیاری ها خودباوری و عدم اشراف به قانون و اختیاراتشان است.
  وی گفت: دهیاری یک نهاد عمومی خودکفاست که با شناسایی درآمدهای محلی و پتانسیل ها باید برای کارآفرینان فرش قرمز پهن کند تا روند مهاجرت از روستاها معکوس شود.
  همدمی نژاد افزود: در این استان ۸۰ ایستگاه آتش نشانی روستایی وجود دارد که از این تعداد ۵۰ ایستگاه دارای ماشین آتش نشانی است و به دلیل کمبود اعتبار امسال نتوانستیم ماشین برای سایر ایستگاه ها بخریم.
  وی اظهار داشت: برای ادامه فعالیت این ایستگاهها، روستاهای زیرپوشش باید هزینه های آن را پرداخت کنند زیرا مرکز به تنهایی قادر به تامین این هزینه ها نیست.
  فرماندار نیشابور نیز در این همایش گفت: بخش مرکزی شهرستان نیشابور با توجه به وسعت و جمعیتی که دارد نیازمند نگاه ویژه است.
  سعید شیبانی افزود: بیش از ۳۰۰ دهیاری در شهرستان نیشابور وجود دارد و دهیاران برای ایجاد فضای همدلی و جبران عقب افتادگی ها همراه با اعضای شوراهای اسلامی روستاها نقش موثر ایفا می کنند.
  در این مراسم از تعدادی دهیاران و اعضای شورای اسلامی بخش مرکزی نیشابور قدردانی شد.
  بخش مرکزی شهرستان نیشابور با ۷۶ هزار و ۷۰۸ نفر جمعیت دارای پنج دهستان، ۲شهر و ۲۳۴ روستا با ۱۶۲ دهیاری است و حدود ۶۳۰ عضو شورای اسلامی روستاها در این بخش فعالیت دارند.
  مرکز شهرستان ۴۵۰ هزار نفری نیشابور در ۱۲۷ کیلومتری غرب مشهد واقع است.

  منبع: استخدام
  برچسب ها :
  دابی عمودی
  کوله پشتی بنر ذیسگن بیوتی رایگان تور 120 در 600 جدید
  نیازمندی ها
  ثبت آرایشگاه و مراکز زیبایی