امروز پنج شنبه 24 آبان 1397

ساختمان پزشکان

  دابی افقی بالای خبر سرعت
  زمان انتشار: یکشنبه 1 بهمن 1396

  حضور جوان نورآبادی در تیم مخترع ماده ای با ارزش تر از طلای سیاه عنوان

  حضور جوان نورآبادی در تیم مخترع ماده ای با ارزش تر از طلای سیاه / + عنوان


  مهندس سید مجتبی موسوی ساکن شهرستان نوراباد ممسنی به کمک تیم تحقیقاتی خود مهندس سید علیرضا هاشمی و مهندس امرالهی مدیریت شرکت دانش بنیان برج بارو فارس مستقر در پارک علم و فناوری فارس موفق به تولید ماده ارزشمند گرافن اکساید در مقیاس نیمه صنعتی گردیدند.با این تکنولوژی ایران بعد از کشور آمریکا دومین کشوردارنده این محصول در دنیا می باشد .درحال حاضر این محقق ها تعداد زیادی مقاله ،اختراع ،کتاب در معتبرترین مجلات بین المللی جهان به چاپ رسانده اند.

  “خبر نورآباد”  سرویس اجتماعی:مهندس سید مجتبی موسوی ساکن شهرستان نوراباد ممسنی به کمک تیم تحقیقاتی خود مهندس سید علیرضا  هاشمی  و مهندس امرالهی مدیریت شرکت  دانش بنیان برج بارو فارس مستقر در پارک علم و فناوری فارس موفق به تولید ماده ارزشمند گرافن اکساید در مقیاس نیمه صنعتی گردیدند.با این تکنولوژی ایران بعد از کشور آمریکا دومین کشوردارنده این محصول در دنیا می باشد .درحال حاضر  این محقق ها تعداد زیادی مقاله ،اختراع ،کتاب در معتبرترین مجلات بین المللی جهان به چاپ رسانده اند.

  به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مدیر عامل شرکت دانش بنیان برج و باروی فارس گفت: این ماده شیمیایی در صنعت نفت گاز و پتروشیمی، هوافضا و پزشکی استفاده می شود.

  مهندس یوسف امراللهی افزود: ماده گرافن اکساید می تواند از خوردگی‌های تلسکوپی و ماکرو تلسکوپی لوله‌های بسیار حساس نفت و گاز و پتروشیمی جلوگیری کند.

  وی گفت: اوج استفاده از این ماده شیمیایی صنعتی در صنعت هوایی است که اگر لایه‌ای از این ماده در رنگ‌های هواپیما قرار گیرد آن را کاملا از اشعه‌های راداری محفوظ می دارد.

  مهندس امراللهی با بیان اینکه این ماده در حوزه پزشکی هم کاربرد زیادی دارد، افزود: گرافن اکساید می تواند برای درمان بیماری سرطان هم استفاده شود و  با توجه به حساسیت بالایی که دارد فقط سلول‌های سرطانی را از بین ببرد.

  مدیر عامل شرکت دانش بنیان برج و باروی فارس گفت: قیمت هر گرم از این ماده ۲۵۰ هزار تومان برابر با یک بشکه نفت خام است و با برنامه ریزی‌های انجام شده این شرکت می تواند در هر ماه ۵ کیلو گرم از این ماده با ارزش را تولید کند.

  دکتر مُر رئیس پارک علم و فناوری فارس گفت: ماده با ارزش گرافن اکساید تک لایه با استفاده از ارایه یک مقاله علمی توسط تیم تحقیقاتی این شرکت تولید شده است.

  وی افزود: این مقاله با نام تولید گرافن اکساید تک لایه و کاربرد‌های آن به تایید دانشگاه‌های معتبر کشور رسید و در نوبت چاپ در معتبرترین مجله علمی دنیا با نام نیچر قرار دارد.

  وی گفت: با چاپ این مقاله در مجله نیچر رتبه علمی ایران  پنج پله صعود می کند

  منبع: خبرنورآباد

  برچسب ها :
  دابی عمودی
  کوله پشتی بنر ذیسگن بیوتی رایگان تور 120 در 600 جدید
  نیازمندی ها
  ثبت آرایشگاه و مراکز زیبایی