امروز پنج شنبه 30 خرداد 1398

ساختمان پزشکان

  دابی افقی بالای خبر سرعت
  زمان انتشار: شنبه 1 مهر 1396

  ایلدیریم: با گام‌های امنیتی اقتصادی به همه‌پرسی کردستان عراق پاسخ می‌دهیم

  به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس،«بینالی ایلدیریم» نخست‌وزیر ترکیه روز شنبه (امروز) اعلام کرد که گام‌های ترکیه در واکنش به همه‌پرسی برنامه‌ریزی شده جدایی در منطقه کردستان واقع در شمال عراق دارای ابعاد دیپلماتیک، سیاسی، اقتصادی و امنیتی است.

  خبرگزاری رویترز گزارش کرد، وی در گفت وگو با خبرنگاران قبل از جلسه بعدازظهر شنبه پارلمان ترکیه برای رأی‌گیری درباره تمدید حکمی که اجازه استقرار ارتش ترکیه در عراق و سوریه را می‌دهد، این مسئله را مطرح کرد.

  پیش از این، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه در پایان سفر خود به نیویورک، درباره همه‌پرسی جدایی منطقه کردستان عراق گفت:‌«حکومت شمال عراق(منطقه کردستان عراق) باید به آنچه که انجام می‌دهد، فکر کند. قانون اساسی عراق در این باره روشن است. همه‌پرسی(جدایی کردستان عراق)،‌ غیرقانونی است اما آنها همچنان اصرار می‌کنند. تا آنجایی که من دارم می‌بینم، آمریکا هم با ما اتفاق نظر دارد».

  مقامات ترکیه بارها مخالفتشان را با برگزاری همه پرسی جدایی کردستان عراق اعلام کردند و اخیرا شورای امنیت ملی ترکیه از احتمال تحریم‌ مقامات اربیل خبر داده است.

  رئیس‌جمهور ترکیه در همین بخش از صحبت‌هایش از حمایت صریح اسرائیل از همه پرسی جدایی کردستان عراق انتقاد کرد.

  علیرغم مخالفت‌های جامعه بین‌الملل، «مسعود بارزانی» رئیس‌ منطقه کردستان عراق بر برگزاری همه‌پرسی جدایی در تاریخ 25 سپتامبر اصرار می‌ورزد.

  انتهای پیام/

  منبع: فارس نیوز
  برچسب ها :
  دابی عمودی
  کوله پشتی بنر ذیسگن بیوتی رایگان تور 120 در 600 جدید
  نیازمندی ها
  ثبت آرایشگاه و مراکز زیبایی