امروز پنج شنبه 2 اسفند 1397

ساختمان پزشکان

  دابی افقی بالای خبر سرعت
  زمان انتشار: پنج شنبه 5 بهمن 1396

  آمار مرگ و میر شهرستان رستم بعلت سرطان عنوان

  آمار مرگ و میر شهرستان رستم بعلت سرطان! / + عنوان


  یکم تا هفتم بهمن ماه با شعار “سرطان قابل پیشگیری و درمان است با خود مراقبتی و امید” به عنوان هفته ملی پیشگیری از سرطان نامگذاری شده است .

  به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان رستم ، “پریچهر انصاری ” کارشناس بیماری های غیر واگیر شبکه بهداشت و درمان رستم ، همزمان با هفته ملی پیشگیری از سرطان عنوان داشت :  ÛŒÚ©Ù… تا هفتم بهمن ماه با شعار “سرطان قابل پیشگیری و درمان است با خود مراقبتی و امید” به عنوان هفته ملی پیشگیری از سرطان نامگذاری شده است و این هفته فرصت مغتنمی است تا با آگاه سازی عموم مردم در خصوص تغییر سبک زندگی در راستای کاهش موارد ابتلا به سرطان گام برداریم 

  “انصاری ” گفت : بر اساس آمار ثبت سرطان در کشور ÛµÛ² درصد سرطان ها در مردان و کمتر از Û´Û¸% در زنان دیده می شود . در شهرستان رستم نیز طبق آمار های موجود درسال Û±Û³Û¹Û´ از تعداد Û±Û¹Ûµ مورد مرگ ،۳۰ مورد مرگ  بعلت سرطان ، درسال  ۱۳۹۵ از تعداد Û²Û°Û±  مرگ، Û³Û³ مورد و در Û¶ ماه اول سال Û±Û³Û¹Û¶ از تعداد Û±Û²Û¸ مرگ Û²Û¸ مورد مرگ بعلت سرطان گزارش شده است .

  این کارشناس با اشاره به عوامل اساسی در بروز سرطان خاطر نشان شد :  Ø§ÙˆÙ„ین عامل در بروز سرطان ، سبک زندگی نادرست مانند رژیم غذایی نادرست و عدم تحرک بدنی است و سیگار کشیدن ، عفونت ها ، آلودگی محیطی و عوامل شغلی نیز خطر ابتلا را بالاتر می برد . این کارشناس عنوان داشت : با شناخت علامتهای اولیه و عمومی در سرطان ها می توان با شناسایی به موقع بیماری درهمان  Ù…راحل اولیه در بعضی از انواع سرطان ها از بدخیم شدن بیماری جلوگیری نمود .

  انصاری گفت : تغییر در عادات دفع ادرار و مدفوع ، زخمی که بمدت طولانی بهبود نیافته است ، خونریزی یا ترشح غیرطبیعی ، سفتی یا توده در پستان یا جای دیگر بدن ، سوء هاضمه یا مشکل در بلعیدن ، تغییرات آشکار در زگیل یا خال ، سرفه مزاحم یا خشونت صدا از جمله علامت های اولیه می باشد که باید مورد توجه قرار گیرد . انصاری در پایان افزود : با رعایت نکاتی ازجمله : عدم مصرف دخانیات ، فعالیت بدنی منظم ، نگه داشتن وزن در حالت ایده آل ، تغذیه سالم ، محافظت از خود در برابر عفونت ها ، محافظت از پوست در مقابل آفتاب ، رعایت اول ایمنی در منزل ومحیط کار ، داشتن زندگی روانی معنوی ، داشتن زندگی اجتماعی سالمی و مراجعه به پزشک در صورت دارا بودن علایم هشداردهنده می توان در راستای پیشگیری از ابتلا به سرطان اقدام نمود .

  منبع: دیارممسنی

  برچسب ها :
  دابی عمودی
  کوله پشتی بنر ذیسگن بیوتی رایگان تور 120 در 600 جدید
  نیازمندی ها
  ثبت آرایشگاه و مراکز زیبایی