امروز دوشنبه 28 بهمن 1398

ساختمان پزشکان

  دابی افقی بالای خبر سرعت
  زمان انتشار: سه شنبه 5 شهريور 1398

  آغاز فرآیند ایجاد۱۲۰۰طرح اشتغالزایی بنیاد برکت درآذربایجان غربی

  با سفر معاون توسعه‌ کارآفرینی اجتماع‌ محور بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) به آذربایجان غربی، فرآیند ایجاد ۱۲۰۰ طرح اشتغال‌زایی برکت در این استان آغاز شد.
  به گزارش خبرنگار مهر، در نشستی که ظهر یکشنبه با حضور رضا راضی زاده معاون توسعه‌ کارآفرینی اجتماع‌ محور بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و معاون توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی برگزار شد ضمن آغاز فرآیند ایجاد ۱۲۰۰ طرح اشتغال‌ زایی اجتماع‌ محور برکت در این استان، نحوه‌ همکاری و تعامل دستگاه‌های اجرایی با بنیاد مورد بررسی و تاکید قرار و الگوها و مدل‌های اشتغال‌زایی و توانمندسازی اقتصادی بنیاد برکت در استان نیز ارایه و تبیین شد.
  معاون توسعه‌ کارآفرینی اجتماع‌ محور بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در این نشست در مورد فعالیت‌های اشتغال‌ زایی این بنیاد در استان آذربایجان غربی اظهارداشت: سال گذشته تکاب به عنوان یکی از شهرستان‌های محروم کشور تحت پوشش فعالیت‌های اشتغال‌زایی بنیاد برکت قرار گرفت و ۴۶۰ طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور در این شهرستان و ۷۲ روستای تابعه‌ آن راه‌اندازی شد.
  رضا راضی‌زاده ادامه داد: راه‌اندازی این تعداد طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور باعث ایجاد ۱۵۰۰ شغل در این مناطق شد. بنیاد برکت برای ایجاد ۱۵۰۰ شغل مذکور ۴۱۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص داد.
  وی از تحت پوشش قرارگرفتن ۴ شهر جدید استان آذربایجان غربی در سال ۹۸ خبر داد و اظهار داشت: بنیاد برکت برای سال ۹۸ ایجاد ۱۲۰۰ طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌ محور را در شهرستان‌های شاهین‌دژ، ماکو، پلدشت و شوط هدف‌گذاری کرده است که این تعداد طرح اشتغالزایی تا پیش از بهمن‌ماه امسال به بهره‌برداری کامل می‌رسد.
  معاون توسعه‌ کارآفرینی اجتماع‌ محور بنیاد برکت در بخش دیگری از سخنان خود افزود: با بهره‌برداری از این ۱۲۰۰ طرح اشتغال‌زایی، بیش از ۳۶۰۰ شغل در ۳۰۰ روستای این ۴ شهرستان ایجاد می‌شود.
  راضی‌زاده با اشاره به سرمایه‌گذاری بیش از ۱۱۰۰ میلیارد ریالی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) برای اشتغال‌زایی در شهرستان‌های شاهین‌دژ، ماکو، پلدشت و شوط خاطرنشان کرد: سال گذشته یک مجری و ۶ تسهیل‌گر بنیاد برکت در استان آذربایجان غربی مشغول به خدمت‌رسانی بودند که با توجه به گسترش دامنه‌ی فعالیت‌ها به ۲ مجری و ۱۱ تسهیل‌گر در سال ۹۸ افزایش پیدا کرد.
  وی در مورد رسته‌های شغلی ایجاد شده در استان آذربایجان غربی نیز افزود: عمده‌ این مشاغل در رسته‌هایی مانند پرورش دام سبک و سنگین، زنبورداری، پرورش بوقلمون، صنایع دستی، مشاغل دانش‌بنیان و خدمات ایجاد می‌شود اما با توجه به وجود معادن طلا در شهرستان تکاب راه‌اندازی کارگاه‌های طلاسازی نیز در دستور کار است.
  معاون توسعه‌ کارآفرینی اجتماع محور بنیاد برکت ادامه داد: از آن‌جایی که شهرستان ماکو نیز در خط مرزی قرار دارد، تمرکز ما ایجاد مشاغلی با تولید محصولاتی است که قابلیت صادرات را داشته باشند.
  بنیاد برکت ر راستای محرومیت‌زدایی، توسعه، پیشرفت، توانمندسازی اقتصادی و توزیع عادلانه‌ امکانات و فرصت‌ها، نهضت ایجاد اشتغال‌زایی را در روستاها و مناطق محروم کشور راه‌اندازی کرده است.
  این بنیاد هم‌چنین در سال ۹۸ بیش از ۱۰ استان را به استان‌های هدف خود در زمینه‌ی اشتغال‌زایی اجتماع‌محور افزوده است و هم‌اینک ۲۸ استان، ۱۷۵ شهرستان و ۶ هزار روستا تحت پوشش و حمایت کارآفرینی این بنیاد قرار دارند.

  منبع : خبرگزاری مهر

  منبع: استخدام
  برچسب ها :
  دابی عمودی
  کوله پشتی بنر ذیسگن بیوتی رایگان تور 120 در 600 جدید
  نیازمندی ها
  ثبت آرایشگاه و مراکز زیبایی