امروز شنبه 26 مرداد 1398

ساختمان پزشکان

  دابی افقی بالای خبر سرعت
  زمان انتشار: سه شنبه 15 آبان 1397

  آغاز احیای هزار هکتار از جنگل های بلوط رستم عنوان

  آغاز احیای ۴ هزار هکتار از جنگل‌های بلوط رستم / + عنوان


  احیای این جنگل‌ها که به علت خشکسالی و آفت سوسک چوبخوار بیمار شده، به همت کارشناسان منابع طبیعی و آبخیزداری فارس با کاشت نهال‌های سالم، خروج درختان آفت زده و برش آن‌ها انجام می‌شود.بوستانی با بیان اینکه این طرح در بیش از ۴ هزار هکتار از جنگل‌های رستم اجرا می‌شود، گفت: بلوط‌هایی که هم اکنون کاشته می‌شوند، نهال‌های یک ساله هستند به همین سبب تا ۱۴ سال دیگر از گزند سوسک‌های چوبخوار در امانند چرا که سوسک چوبخوار فقط به درختان بلوط بالای ۱۵ سال حمله می‌کند.

  “خبر نورآباد”  سرویس اجتماعی:به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز فارس مدیر کل منابع طبیعی استان فارس گفت: احیای این جنگل‌ها که به علت خشکسالی و آفت سوسک چوبخوار بیمار شده، به همت کارشناسان منابع طبیعی و آبخیزداری فارس با کاشت نهال‌های سالم، خروج درختان آفت زده و برش آن‌ها انجام می‌شود.
  بوستانی با بیان اینکه این طرح در بیش از ۴ هزار هکتار از جنگل‌های رستم اجرا می‌شود، گفت: بلوط‌هایی که هم اکنون کاشته می‌شوند، نهال‌های یک ساله هستند به همین سبب تا ۱۴ سال دیگر از گزند سوسک‌های چوبخوار در امانند چرا که سوسک چوبخوار فقط به درختان بلوط بالای ۱۵ سال حمله می‌کند.
  سوسک چوبخوار آفت بسیار خطرناکی است که در هر مرحله با تخم گذاری در تنه درختان بلوط موجب می‌شود با تغذیه لارو از آب درون آوند‌ها، درخت کاملا خشک شود.
  این آفت از شش سال پیش در جنگل‌های زاگرس پیدا شده است.
  وی ادامه داد: در چند سال گذشته به دلیل خشکسالی درختان بلوط جنگل های زاگرس دچار آفت شده و تعداد قابل توجهی از آن‌ها از بین رفتند.
  شهرستان رستم در شمال غربی استان فارس واقع شده و بیش از ۸۰ هزار هکتار اراضی جنگلی دارد.
  بلوط در ایران فراوان‌ترین گونه درختی موجود در غرب کشور به ویژه در منطقه زاگرس محسوب می‌شود و سلسه جبال زاگرس، وسیع‌ترین و اصلی‌ترین رویشگاه گونه‌های مختلف بلوط در ایران است. آغاز احیای 4 هزار هکتار از جنگل‌های بلوط رستم

  منبع: خبرنورآباد

  برچسب ها :
  دابی عمودی
  کوله پشتی بنر ذیسگن بیوتی رایگان تور 120 در 600 جدید
  نیازمندی ها
  ثبت آرایشگاه و مراکز زیبایی